Až vás přestane bavit odpočívání na plážích v Side, výletem po Turecku a jeho částech si vlijete do krve novou mízu. A že je co objevovat. Vyrazit můžete sami na vlastní pěst nebo si můžete dopřát pohodu a organizaci přenechat jiným. Kanceláře pořádající fakultativní výlety najdete i zde. Některé dokonce zaměstnávají i české průvodce. Vám odpadnou starosti s přípravami a o to více si budete moci užít krásy místa, kam se vydáte.

Výlety Tureckem. V Side můžete svoji cestu započít. Nachází se zde historické pamětihodnosti v podhůří pohoří Taurus.

Side je jednou z oblíbených destinací turecké riviéry. Vyhledávané je hlavně pro svoji komornější atmosféru, která je podtržena mixem pozůstatků antických staveb a klasické exotické zástavby s úzkými uličkami.

Hledáte-li místo, které je spíše klidnějšího rázu, může být Side správnou volbou.

Rozmýšlíte, které letovisko v turecké riviéře zvolit? 5 důvodů, proč si vybrat Side.

 • Velikost i celkovou atmosféru Side si užijí milovníci poklidnějších destinací. Nemusíte se však bát, že když zatoužíte po ruchu města, nebudete mít kam jít. Jen pár kilometrů odsud se nachází město Manavgat s příznivými cenami pro běžné nákupy i stravování.
 • Dlouhé písčité pláže s pozvolným přístupem do moře jsou rájem pro rodiny s dětmi. Získané ocenění Modrá vlajka kvality a čistoty mluví za vše.
 • Nová zástavba hotelů s rozsáhlými areály, ale i příjemné penziony osloví všechny kategorie turistů.
 • Cesta k letišti v Antalyi trvá pouze něco kolem hodiny. Skvělá zpráva pro lidi, kterým delší cesty autobusem dělají problémy.
 • Ze Side se dá udělat mnoho zajímavých fakultativních výletů po okolí.

Prozkoumejte Side a jeho okolí s českým průvodcem.

Antické ruiny Side si zaslouží větší pozornost než jen procházku kolem nich. A proč si to rovnou nevyslechnout v češtině? I zde můžete najít společnosti, které se specializují na fakultativní výlety pro české klienty. Zažijete den plný zajímavých informací, příjemných zážitků a přivezete si plno krásných fotografií na památku. Nenechte si ujít:

 • procházku po antických památkách, návštěvu Apollonova chrámu
 • výlet tradiční lodí „gulet“ s koupáním
 • návštěvu manavgatského vodopádu

Obdivujte přírodní divy Turecka bez starostí. Co třeba Pamukkale nebo Kappadokie?

Ze Side se můžete jednoduše vydat i na výlety za krásami přírody. I těch se v Turecku najde dost.

 • Co třeba přírodní památka UNESCO Pamukkale? Je jednou z nejnavštěvovanějších v Turecku. Byla by chyba ji vynechat.
 • Klid načerpáte v Zeleném kaňonu. Kaňon Tazi v pohoří Taurus vám kromě nádherných výhledů nabídne cestu džípem, koupání i návštěvu antického města Selge.
 • Potřebujete změnu? Co takhle delší dvoudenní výlet do úžasné krajiny Kappadokie?

Jste na dovolené s malými dětmi? Dopřejte jim zážitek v delfináriu.

Side patří mezi vyhledávaná místa pro rodiny s dětmi. Jejich pláže nadchnou každého, kdo miluje budování hradů a dovádění v písku. Ale co když to děti časem omrzí? Zpestřete jim pobyt výletem za delfíny.

 • Představení probíhají denně.
 • Delfína nebo lachtana můžete nejen obdivovat, ale také si s nimi zaplavat.
 • Pokud si vyberete předem organizovaný výlet, nebudete se muset o nic starat ani nic řešit. Což se v případě výletu s dětmi opravdu hodí.

To, že je Side klidnějším městem, neznamená, že nemůžete pomýšlet na dobrodružství.

Máte rádi klid, ale chcete nějaké zpestření? A nejlépe něco adrenalinového? Ani v tak klidném letovisku jako Side se nemusíte bát, že si nemůžete dopřát nic akčnějšího. Co takhle šnorchlování, rafting nebo divoká jízda džípem po horských cestách pohoří Taurus? Fakultativní výlety všechno zajistí a vám nezbyde nic jiného než se plně soustředit na zábavu.

A co vy? Je pro vás dovolená spíše symbolem odpočinku pod slunečníky, nebo ji chcete prožít plni vzrušení a adrenalinu?

Jana Černíková

Back to Top