Pokud právě zařizujete společné bydlení s partnerem či manželem nebo jste konečně získali prostor pro společnou ložnici, je to skvělá příležitost pro dostatečně velkou postel. Kvalitní matrace 180 x 200 je to, co by v ní rozhodně nemělo chybět. Všestranné pohodlí dokonce zůstane i v případě přírůstku do rodiny, který se občas neplánovaně přijde přitulit.

Matrace 180 x 200 vám dá oběma příležitost pořádně se roztáhnout

Stále máte v živé paměti společné spaní na rozkládacím gauči v obýváku nebo ještě hůř na posteli pro jednoho, kde nezbylo než spát celou noc v jedné poloze? Na společné matraci 180 x 200 se tzv.„rozlámaných” rán, bát rozhodně nemusíte. Tady máte dostatek prostoru kdykoliv se pohodlně se uvolnit oba, a to v jakékoliv poloze. Zároveň jste si však stále nablízku a velmi rychle se najdete, když budete chtít. Máte jistotu, že nikde nenarazíte na nepohodlný předěl mezi dvěma samostatnými matracemi a můžete celou noc klidně spát.

Pro matrace 180 x 200 se vyplatí kvalitní materiály, které vám usnadní práci

Rozměry a váha matrace 180 x 200 tak trochu napovídají, že běžná údržba této matrace není úplně jednoduchá záležitost. Variant, ze kterých můžete vybírat je celá řada, doporučujeme však investovat do materiálů, které vám péči o ni zjednoduší. Podívejme se na ně podrobněji, ať víte, co od kterého složení matrace můžete očekávat.

Pokud jde o finální volbu matrace, doporučujeme využít i produktový srovnávač www.jakco.cz

Výhody materiálů, ze kterých se matrace 180 x 200 vyrábí

PUR pěna – je jedním z nejběžnějších materiálů, s nimiž se můžete setkat. Jedná se o klasický molitan. Je velmi odolný, dlouhodobě stálý a elastický. Je dostupný v poměrně širokém rozpětí tvrdosti. Velkou výhodou je, že dlouhodobě nemění své vlastnosti ani při zatížení vyššími váhovými kategoriemi tělesné hmotnosti.

HR pěna – označovaná jako studená – je velice pružná a svou strukturou prodyšnější. Díky tomu si snadněji poradí s vlhkostí a teplem, čímž brání výskytu roztočů a dalších alergenů. Má vynikající opěrné vlastnosti, proto ji často najdeme jako jádro sendvičových matrací.

Paměťová nebo-li líná pěna – reaguje na teplotu těla a v závislosti na něm automaticky přizpůsobuje své vlastnosti tak, aby vždy došlo k rovnoměrnému zatížení a tělo si mohlo dokonale odpočinout. Dokonce přispívá i ke zlepšení krevního oběhu. Není však vhodná do místností se sklonem k provlhnutí.

Taštičkové matrace – technologicky ideálně zajišťují pravidelnou výměnu vzduchu v matracích během zátěže, což v podstatě zamezuje výskyt roztočům a dalším alergenům v matraci. Dlouhodobě udržují vlastnosti i s vysokou hmotností člověka. Poskytují zdravou oporu tělu v jakékoliv poloze. Při posuzování kvality, v rámci nákupu, se orientujte podle složení použitých materiálů a údaje o počtu pružin na m², případně certifikace.

Kokosové matrace – jsou oboustranné a přináší veškeré výhody naprosto skvělého spojení desky z kokosových vláken a paměťových pěn. Díky tomu v horku navazují pocit chladu a v zimě zahřejí. Navíc poskytují spolehlivou oporou zádům. Přírodní materiály však vyžadují pravidelně ji otáčet a provzdušňovat.

Běžné praní snímatelného povlaku výrobci zjednodušují šikovnou možností rozepnout jej na dvě poloviny. Při velikosti plochy matrace je nutné, zkrátka, počítat s obtížnější manipulací do bytu či při údržbě matrace nebo povlékání prostěradla.

Ale to pohodlí ve dvou či rodinná rána s polštářovou válkou s malými dětmi v posteli, prostě stojí za to.

Jana Černíková

Back to Top