Nejlevnější parkování lze nalézt u letiště v Praze – to není vtip. Nemusíte být zrovna milovník cestování, cesta letadlem vám může nahánět hrůzu a nejlepší dovolenou si užijete na vlastní chatě, přesto tušíte, že parkování u letiště je oříšek. Jsou zkrátka místa, kde se obecně parkovací místo shání špatně. Klasika jsou centra velkých měst a právě letiště. Jenže navzdory veškerému očekávání je na tom Česká republika s kvalitním parkováním u letišť poměrně dobře. 

Nejlevnější parkování u letiště v Praze existuje

Nechme teď pracovní cesty stranou; jsme uprostřed léta a tedy i uprostřed dovolených, byť současná situace cestování díky koronaviru není zrovna ideální. Přesto -ať už si o volné ruce trhu myslíte cokoliv, tak v tomto případě zafungovala. Tak dlouho bylo nejlevnější parkování u letiště v Praze, ale i v Ostravě nebo Pardubicích problémem, až to někdo uchopil jako komerční příležitost, sehnal prostor,  nechal naprogramovat webové stránky, a problém vyřešil. Jedná se o ukázkový příklad téměř jako z učebnice. Když něco trápí nějakou skupinu obyvatel, je to problém. Problém, na jehož řešení se dá na jednu stranu vydělat (samozřejmě byla nutná prvotní vstupní investice) a na druhou stranu nabídnout služb. Takovou, která, pokud ji využije dostatek lidí, nemusí být drahá. Přesně to se stalo.

Dnes už stačí jen zadat požadavky na webu parkingunit.com a je vystaráno. Samozřejmě, že díky vytíženosti půjde hlavně o pražské letiště, ale pokud máte odlet třeba z poněkud odlehlého letiště v Mošnově, které je často označované jako „ostravské“, tak ani v tomto případě to nebude problém. Stačí jen zadat datum a čas, a můžete si své místo rezervovat on-line. Jednodušeji už to nejde.

V případě parkování u letiště jsou ve hře dva faktory. Cena za den, což se načítá, pokud auto stojí na hlídaném parkovišti delší dobu (například dovolená nebo několikadenní služební cesta) a dostupnost terminálu. I to je podstatné, protože kdo se má tahat s kufry někam daleko. A podle reakcí je jasné, že problém, respektive jeho řešení, bylo uchopeno za správný konec a komplikované hledání parkovacího místa se změnilo na jednoduchou objednávku na internetu. Kéž by se všechny problémy daly vyřešit tak snadno.

Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše

Základem kvalitní dovolené je dobré plánování věcí, kterým se nedá vyhnout. Výměna peněz, nahlášení volna v práci atd. Spoléhat na to, že vše vyřídíme na poslední chvíli se může změnit v poměrně nepříjemně horké chvíle spočívající v nevhodném kurzu deviz, zavřené směnárně atd. Totéž platí v případě hledání letištního parkování. Myslet si, že „vždycky se někde zaparkuje“ je nehorázně riskantní. Zaparkovat u letiště totiž už dávno není jen tak a někde nechat nehlídané auto řadu dní na ulici… to už si člověk doslova říká o malér. A přitom je to úplně zbytečné, když výše popsané řešení existuje. Je to stejné, jako si nebrat deštník v případě nahlášeného špatného počasí s tím, že „vždycky to nakonec dobře dopadlo“. Ano, nakonec ano. Jen v tu chvíli, kdy budete na kost promočení se chybějící deštník bude zdát jako úplně zbytečná chyba a podceněná situace. Zvláště, když se jí dalo tak snadno vyhnout.

Nejlepší dovolená je ta, kde si na jednu stranu užijete volna a na druhou stranu nemusíte řešit zbytečné trable. A zaparkovat auto jen tak stranou, to už člověk jde potížím doslova naproti. Zbytečně a úplně dobrovolně. Nikdo se nechce stát součástí historky o tom, jak jste po návratu z dovolení měli vykradené rodinné auto a co všechno to sebou neslo. Ale nemalujme čerta na zeď. Raději se v klidu připravte ať dovolená je přesně taková, jakou si ji zasloužíte. Pohodová a bez starostí.

Jana Černíková

Back to Top