Už máte vše vyřízeno, letenky koupené, hotel zarezervovaný a jediné, co vám ještě zbývá, je vyřešit, jak se dostat z místa vašeho bydliště na letiště? Popřípadě přemýšlíte, co udělat s vaším vozem po dobu vaší nepřítomnosti? Obáváte se vysokých cen za parkování? Nemusíte. Najít cenově dostupný i bezpečný 1parking u letiště Praha pro váš automobil nebude tak složité, jak se zdá.

Chcete zvýšit šance, jak přijít o své auto? Parkujte přímo na ulici 

Statistika je neúprosná. Parkování na ulici není úplně ideální variantou. Auta, které stojí na stejném místě nějakou dobu, si lze většinou jednoduše všimnout a odcizit. Než přiletíte, tak už může být dávno za hranicemi či rozebrané na součástky.  

A jak je na tom statistika? Zde je pár čísel:  

 • Nejvíce pátrání bývá vyhlášeno po autech Škoda. Podle policejní statistiky z roku 2021, kde se zpracovávala data z roku 2020, vede mezi odcizenými auty jednoznačně Škoda Octavia.  Pokud vás zajímají další výrobci, tak na předních příčkách se umístily značky Volkswagen a Ford. 
 • Za nejrizikovější oblast pro parkování lze považovat Prahu. Tam bylo v roce 2020 odcizeno více než 23 % z celkového počtu zmizelých aut. Hned za ní se řadí Středočeský kraj se 17 %. Pořád myslíte, že nechat auto zaparkované na ulici se vám vyplatí? 
 • Na druhou stranu lze říci, že počet ukradených aut se během let rapidně snižuje. Za posledních deset let ubylo krádeží dokonce o neuvěřitelných 78%.

Ulice však přináší ještě další nebezpečí pro vaše auto. Nemusí se jednat o zcizení. I třeba jen poničení auta klíči, nabourání či posprejování jeho částí dokáže návrat z dovolené značně znechutit. I třeba jen poničení auta klíči, nabourání / posprejování jeho částí nebo ukradení autoHiFi dokáže návrat z dovolené značně znechutit.  Víte co dělat, pokud se vám tato nepříjemnost stane? 

Kolem letiště vznikají parkoviště, kde své auto můžete jednoduše, dlouhodobě a cenově výhodně zaparkovat. Co využít jejich služeb? 

Mnohem příjemnější a bezpečnější možností, jak se dopravit svým vlastním autem na letiště a nemít o něj celou dovolenou strach, je využití placených a hlídaných parkovišť, která se nacházejí v blízkosti samotného letiště Václava Havla. 

Čím jsou  zajímavé? 

 • V porovnání s parkováním přímo na letišti nabízejí mnohem přívětivější ceny. 
 • Jsou vesměs hlídaná, takže své auto máte v bezpečí. Nejen před ukradením, ale i také před případným vandalismem nebo vykradením. 
 • Mnoho z parkovišť je také pojištěno proti běžným problémům, které mohou váš vůz během odstavení potkat. Například od nepozorných řidičů. 
 • Z parkoviště vás odvezou přímo na letiště, které se od nich většinou nachází jen pár minut jízdy. Nemusíte se tedy bát, že své letadlo nestihnete a uvíznete v zácpě. Po příletu vás vyzvednou a dovezou zpátky na parkoviště. Zdarma. Pokud máte děti, zjistěte si, zda firma disponuje i dětskými autosedačkami. Většina solidních pronajímatelů je však i na tyto případy připravena a krom autosedaček poskytuje i kvalitní auto na přepravu. 
 • Ve většině parkovišť si zvolíte své místo, kde auto zaparkujete. Klíčky nemusíte nikomu dávat. Necháte si je. 

Zdá se vám to jako dobrý kompromis? Tato parkoviště jsou hlídaná, bezpečná a cenově výhodná. Odleťte bez starostí o svůj automobil. 

Parkování přímo na letišti. Pohodlí má svoji cenu

Nejjednodušší, avšak cenově náročnější je pak samotné parkování v areálu letiště. Zde je důležité zvolit ten správný parkovací dům. Ne všechny jsou totiž určeny pro dlouhodobé parkování, a ne do všech se vejdou větší vozy typu SUV. 

 • Počítejte s vyššími poplatky. Hlavně v případě, když se rozhodnete si stání koupit přímo až na letišti. 
 • Čím levnější parkování, tím dále budete od terminálu. K němu se budete muset dopravit po svých. A bude tam ještě na vás místo? Možnosti jsou omezené.  
 • Pokud máte rádi luxus, tak vás možná zaujme doplňková služba umytí a vyčištění auta. Nebo nabití elektromobilu.

Jak řešíte situaci s parkováním vy? Nebo se necháváte na letiště přímo dovézt? 

Jana Černíková

Back to Top