Každý majitel iphonu dává přednost něčemu jinému, ale málokdo nechává svůj telefon zcela bez ochrany. Ať už zvolíte pouze kryt zadní části a ochranné sklo displeje k tomu, nebo celopouzdro, vždycky platí, že byste měli myslet na to, co je pro vás nejpříhodnější. Pouzdro vám pomůže ochránit celý telefon komplexněji, ale ne každému tato varianta vyhovuje. Jak pouzdra, tak kryty na iPhone SE levně pořídíte už za pár desítek korun. Záleží hlavně na vašem vkusu a na finanční částce, kterou hodláte do ochranného obalu pro váš telefon investovat.

Kryty na iPhone SE. Stačí si jen vybrat materiál a barvu

Kryty se vyrábějí z celé škály materiálů.  V současné době asi nejvíc vedou ta silikonová, ale můžete ho mít i z měkčeného či tvrzeného plastu, kůže či hliníku. Když se řekne kryt, většina lidí si nejspíš představí kryt zadní, ale v širším slova smyslu sem může spadat prakticky jakákoli ochrana iPhonu před poškozením.

Na jaké typy pouzder můžete narazit?

Je jich celá řada a jejich funkce se mnohdy prolíná nejen účelem použití, ale i výběrem materiálů.

 • Zadní kryt
  Ochrání celou zadní část, včetně boků telefonu; aparát do něj vložíte a hotovo. Nepřeberné množství barev a motivů vám dává možnost mít jiný kryt třeba na každý den v měsíci. V kombinaci s ochranou fólií nebo sklem displeje je váš telefon v relativně velkém bezpečí.
 • Kapsa
  Ochranná kapsa, kam se zasune celý telefon se používala dávno před vynálezem chytrých telefonů. Většina kapes na telefon má dnes funkci pull-out, kterou plní malý pásek prostřednictvím kterého telefon z pouzdra pohodlně vytáhnete.
 • Flip neboli kniha
  Do flipu svůj telefon jednoduše zaklapnete, uzamknete magnetickým zámkem a máte rázem ochranu pro celý přístroj. Mnohdy velmi elegantní pouzdra se vyrábí z kůže v mnoha barvách a mají například i zabudovaný funkční stojánek nebo šikovné kapsy na kreditní karty či peníze.
 • Bumper neboli rámeček
  Chcete-li si užívat design svého přístroje a moc vám nepadá, můžete si pořídit rámeček. Ten vám poskytne ochranu boků přístroje a přidáte-li fólii či ochranné sklo na displej, určitě si s ním vystačíte.
 • Speciální sportovní pouzdra na cyklistiku či běh
  Vesměs průhledná pouzdra slouží k uchycení vašeho aparátu na řídítka kola či motocyklu nebo na ruku při běhání, abyste mohli používat jeho funkce i při sportování.
 • Voděodolná
  Milujete-li vodě nebo potápění, má vás jako alternativa smysl i tento velmi užitečný obleček pro vašeho miláčka. Vodovzdorná pouzdra pro iphony jsou velmi kvalitní a vodu do vašeho přístroje opravdu nepustí.
 • Outdoorová
  Podobně je to i se speciálními odolnými obaly určenými pro práci v těžkých podmínkách, nebo pro extrémní a outdoorové sporty
 • S vestavěnou baterií
  Investujete-li nějaký peníz navíc do téhle vychytávky, nemusíte si už nikdy dělat starosti s nošením powerbanky, protože ji budete mít stále s sebou
 • Chytrá pouzdra
  Mají například částečně nebo úplně průhlednou přední část, ukazují co se děje na displeji a mnohdy není nutné pro komunikaci pouzdro ani otevírat.

Záleží na velikosti vaší peněženky i na vašem vkusu

Pro velkou skupinu uživatelů kryt telefonu slouží zároveň jako módní doplněk a velice často podléhá módním trendům. S novými modely telefonů vždy přicházejí i nové designy krytů a je jen na vás, kolik peněz a do kolika rozličných kousků investujete. I relativně drobný peníz se dnes dají pořídit vkusné a zajímavé kryty. Takové,  které zároveň splňují požadavky na slušnou kvalitu použitých materiálů. Stačí si dát trochu práce a probrat se širokou nabídkou mnoha specializovaných e-shopů. Jediná věc, na kterou si musíte při online nákupu dát pozor, jsou rozměry a typ vašeho telefonu. Některé kryty se hodí na více typů iphonů, ale vzhledem ke změnám umístění kamer, reproduktorů a mikrofonů na různých typech aparátů je vždy lepší si objednávat kryt na přesně specifikovaný typ telefonu. Vyhnete se tak po vybalení zásilky nepříjemnému překvapení.

A jaký je váš vyzkoušený a oblíbený způsob ochrany telefonu? Dáváte přednost praktičnosti nebo designu?

Jana Černíková

Back to Top