V roce 2022 slavily boty nike air force 1 dlouhých 40 let od svého prvního uvedení na trh! Je to až neuvěřitelné, že se jeden typ bot udržel v oblibě svých nositelů takovou dobu. Proč tomu tak je? Důvod je překvapivě jednoduchý. Nike air force jsou totiž až nebesky pohodlné. Lehce se přizpůsobí noze svého majitele a dají se nosit jak ve volném čase, tak i pro účely profesionálního sportu. Vždyť původně byly stvořeny pro hráče basketbalu.

Boty nike air force 1 – proč je lidé milují?

Některé boty prostě sednou a vyhovují mnoha uživatelům díky unikátní kombinaci skvělých parametrů. Mezi takové patří právě air force one od firmy Nike. Při jejich vývoji dbali tvůrci na to, aby byly komplexně co nejkvalitnější. Jejich design vytvořil Američan Bruce Kilgore v roce 1982 a boty se staly doslova revolučními díky použití unikátní technologie Nike air. Ta staví na myšlence tlumení silného nárazu při došlapu prostřednictvím využití jemné membrány a stlačeného vzduchu. Díky nim je noha sportovce i běžného uživatele chráněna proti otřesům při došlapu nebo doskoku.

Jaké jsou další benefity těchto tenisek?

  • jako svrchní materiál je použita kůže, která zajistí dlouhotrvající čistý a nový vzhled. Lehce se dokáže přizpůsobit noze svého majitele.
  • zesílená špička ochrání před silným nárazem
  • dokonalý tvar zajistí pohodlné nošení s dostatkem místa pro prsty
  • inovativní vysoká podrážka podporuje odrazy a tlumí nárazy
  • neotřelý design, který se dokáže přizpůsobit moderním trendům.

Air force 1 to začalo…

Air force 1 znamenaly první vstup těchto tenisek na trh se sportovní obuví. Jejich oblíbenost je ale hned na začátku vynesla do nebeských výšin. Nosili je slavní basketbalisté, hiphopoví zpěváci i celebrity filmového nebe. Na další kolekci s číslem 2, 3 a další proto sportovní trh nemusel dlouho čekat. Další edice samozřejmě nabízely inovativní vzhled, spoustu pestrých barev i kotníkovou nebo sníženou verzi. Dnes jsou ve specializovaných e-shopech nabízeny varianty pro muže, ženy i děti v mnoha stylech i designech.

Nesmrtelný slogan

JIstě jej znáte – Just Do It! Slogan motivující k rychlé akci, který doprovází společnost Nike a její tenisky air force 1  již více než tři dekády. V roce 1988 jej vymyslel marketingový mág Dan Wieden a s jeho přispěním patří společnost Nike mezi stálice světového sportovního módního stylu. Slogan je i po více než 30 letech stále aktuální a motivuje jak profesionální tak rekreační sportovce k maximálnímu výkonu.

Tenisky si střihly roli i ve filmu

Ano, právě air force 1 mohli diváci obdivovat v devadesátých letech v jednom z dobrodružných rodinných filmů z pera Stephena Spielberga. Tyto sneakers, jak se tomuto typu tenisek také říká, hráli důležitou roli ve filmu Rošťáci (v originále The Goonies). Skupina mladíků se zde v pirátském příběhu pokouší objevit ztracený pirátský poklad s použitím tajné pirátské mapy. Pokud jste film přehlédli, berte to jako malý tip na nedělní odpolední rodinnou zábavu.

Nike air otevírá i hudební nebe

Nike air je prostě fenomén, takže se nelze divit, že se jeho sláva dostala i do hudební branže. Americký hiphopový mág Nelly pro ně dokonce složil jeden ze svých hitů. A nazval ho jednoduše – Air force ones. Hudební video je natočeno v obchodě se zbožím společnosti NIke a sneakers Nike air force zde samozřejmě hrají roli – tu nejhlavnější.

Věděli jste, že sneakersy Air force one si můžete v nové edici koupit i dnes?

Jana Černíková

Back to Top