Tělo porostlé chloupky není v módě. Pokud chcete jistotu a trvalé odstranění chloupků, doporučujeme laserovou epilaci. Praha, tedy její studia estetické medicíny, nabízí mnohé. A co v těchto studiích umějí? Díky vysoce moderním přístrojům, které svojí účinností předčí všechny dřívější metody, dokážou s chloupky bojovat skutečně účinně a úspěšně. Kdo chce být v létě bez viditelných chlupů, najde řešení právě zde!

Laserová epilace v Praze je sázka na jistotu

V Praze totiž najdete spoustu kvalifikovaných salonů s opravdu špičkovým vybavením, díky němuž je boj s chloupky zase o něco jednodušší. Procedury, které používají laserovou hlavici, dokážou během několika návštěv výrazně oslabit až odstranit většinu tmavých chlupů, které jsou bez použití laseru viditelné a mohou jinak dále dorůstat. Díky následným aplikacím laserové terapie jsou postupně oslabovány a likvidovány také světlejší a jemnější chloupky, které laserovému záření odolávají o něco déle.

Výsledek oceníte hned!

Ano, už i několik dní po úplně prvním sezení si všimnete změn! Tmavé chloupky začínají postupně ztrácet svou sílu a také se začíná redukovat jejich množství.

Zásadní rozhodnutí – depilace nebo epilace?

Toto rozhodnutí je opravdu velice důležité. Ovlivní totiž dobu, která je potřeba pro hladkou pokožku bez nechtěných chlupů. Zásadně také ovlivňuje, jak dlouhou dobu zůstane kůže hladká bez nových nepříjemně zarůstajících chloupků.

Depilace

Depilace je tisíce let známá forma, jak odstranit ochlupení. Již ve starém Egyptě nebo Římě lidé toužili po hladké kůži. V jejich době to bylo převážně z hygienických důvodů. Jistou roli hrálo také vyšší postavení, nebo sexualita.Holá a čistá byla známkou příslušnosti k vyšší vrstvě. Depilace spočívá v odstranění horní části chloupku, kdy v podkoží stále zůstává kořínek chloupku. Ten je však během krátké doby znovu aktivní a chloupek se tedy znovu objeví na kůži. Depilaci je proto nutné stále velmi často opakovat. Při depilaci se může objevit podrážděná pokožka nebo i nežádoucí zarůstající chloupky. Depilace je prováděna například:

  • holicím strojkem, 
  • žiletkou 
  • speciálním krémem zjemňujícím chloupky.

Epilace

Oproti depilaci má epilace mnoho výhod. Epilace má totiž trvanlivější výsledky a chloupky díky ní nerostou zdaleka tak rychle, jako při depilaci. Epilace se totiž zaměřuje i na část chloupku, která se nachází v podkoží. Epilace je také několik druhů a samozřejmě mají i různou účinnost. 

Epilace trhacím strojkem 

Epilační strojky uchytí chloupek a celý jej vytrhnou z jeho folikuly. Za pár týdnů je ovšem chloupek opět venku. Vytrháváním totiž není chloupek likvidován ani výrazně oslabován.

Epilace pastou

Pastou se chloupky také vytrhávají – ať už doma nebo v profesionálních kosmetických studiích. I v tomto případě je však chloupek za nějakou dobu znovu na kůži a není nijak oslaben. Obě procedury vytrhávání chloupků jsou poměrně bolestivé.

Laserová epilace 

Tento způsob je opravdu zajímavý. Má oproti všem vyjmenovaným způsobům odstraňování chloupků mnoho zcela jasných výhod:

  • je bezbolestný – chloupky se pomocí zásahu laserového paprsku nevytrhávají
  • cílí na pigment vlasového folikulu a tím chloupek výrazně oslabuje
  • dokáže v podstatě zcela odstranit tmavé chlupy a výrazně oslabit i jemné a světlejší s menším množstvím pigmentu
  • zákrok je daleko trvanlivější než jakékoliv jiné způsoby vytrhávání
  • díky cílenému chlazení nedochází k žádnému zahřívání pokožky
  • laserová epilace je vysoce módní, využívají jí modelky, herečky a také brazilské tanečnice, které potřebují mít kůži naprosto hladkou.

Jak často chodit na epilaci?

Pro zásadní oslabení porostu chlupů je třeba absolvovat zhruba 8 návštěv. Ty zajistí velice výrazné oslabení všech typů chloupků. Nic však není věčné, ani hladká pokožka. O tu je samozřejmě třeba nadále pečovat a věnovat jí pouze jednu až dvě návštěvy ročně. To se přece pro krásnou hladkou pokožku vyplatí, nemyslíte?

Jaký způsob odstraňování chloupků zvolíte vy? Náročné a časté holení nebo moderní epilaci laserem? 

Jana Černíková

Back to Top