My ano! My si totiž myslíme, že sexuální scény patří ve filmu často mezi ty nejzajímavější a mnohdy se o nich mluví dlouhé roky po premiéře. Zkusme si společně připomenout, které scény s erotickým podtextem si získaly u diváků nejvíce zájmu. Víme i to, které z nich se staly předmětem parodování v komediích. Klapka, jdeme na to!

Jack a Rose…

Fanoušci velkofilmu Titanic nejspíš vědí, o které milostné scéně je řeč. Jack s Rose utíkají do podpalubí a dostanou se do prostoru, kde jsou uschovány převážené automobily. Jeden si samozřejmě vyberou pro svůj milostný akt. Scéna není nijak odvážná, jen spíše lechtivá, my ale ji milujeme, hlavně obtisk ruky zevnitř zadýchaného auta… Mezi daleko erotičtější scény z tohoto filmu patří ta, kdy Jack maluje zcela nahou Rose, oděnou pouze do šperku Sea of love v kabině lodi…

Základní instinkt

Tento film vyrážel ve své době divákům doslova dech. Tajemná atmosféra celého filmu, erotický podtext a sexuálně zvrhlá vražedkyně Sharon Stone, alias Cathrine Trammel. Dnes už bývají ve filmu viděny daleko divočejší scény, ale když tehdy při výslechu Cathrine přehazovala jednu nohu přes druhou s krátkými šaty bez spodního prádla, erotické dusno by se dalo krájet. V tomto thrilleru se odehrálo mnoho sexem nabitých scén, ale ta u výslechu vešla rozhodně do dějin.

Kurva hoši…

Ano, všichni víme, že kurva se neříká, Bohumile… ale zrovna tato profese hraje v oblíbeném filmu s Bolkem Polívkou vlastně jednu z hlavních rolí. Oficiálně si říká erotická masérka, avšak všichni vědí, jaký vztah doopravdy Irenka s Bohušem má. Film není vyloženě erotický, ale nahých a spoře oděných hereček si v něm můžete  docela užít. Pokud jste si filmovou představitelku Irenky oblibili, víme, kam ji vítr zavál v letech následujících po natáčení.

Kajínek

Další film z našich luhů a hájů, kde jsme viděli opravdovou erotickou scénu. Alice Bendová a Konstantin Lavronenko v roli uprchlého vězně si to společně rozdávají v kuchyni a scéna působí docela dost věrohodně. Na naše poměry  docela slušný odvaz.

Madisonské mosty

Tento film je jedním z našich nejoblíbenějších. Nejde v něm sice úplně až tak o sexuální scény, ale spíš o naprosto neočekávaný vztah. Ten je však natolik zajímavý a vášnivý, že si tento film pouštíme pravidelně znovu a znovu. Clint Eastwood v hlavní roli, který si svůj film i režíroval a neuvěřitelná Meryl Streepová v roli jeho nečekané nekonečně romantické lásky, která byla objevena až po smrti obou milenců.

Sex ve městě

Letitý americký seriál v originálním názvu Sex and the city paradoxně zas tak mnoho erotických scén neobsahuje. Nejodvážnější jsou samozřejmě ty Samanthiny, ale pro puritánskou Ameriku se vždy různými způsoby zakrývají bradavky, proto je tam ani neuvidíte. Nás v tomto seriálu nejvíce baví tajné schůzky Carrie a Božského, když se scházejí za zády jeho ženy Nataši.

Zkrocená hora

Kdo má rád trochu jiný styl, než je sexuální spojení mezi mužem a ženou, bude se mu tento film určitě líbit. Kromě toho, že film je naprosto dokonalý, vzniká v něm mezi hlavními mužskými představiteli sexuální vztah, který je opravdu nabitý jiskřením, vášní a krásnými mužskými těly. Na nás tento film udělal rozhodně veliký dojem! Vůbec se nedivíme, že v roce 2004 získal sošku amerického Oscara za nejlepší scénář.

A jaké filmové erotické nebo lechtivé scény zaujaly vás? Máte rádi tajemné náznaky nebo raději rovnou akci tvrdšího kalibru? Napište nám, kterou žhavou scénu jste viděli v životě jako první a jaký to na vás udělalo dojem.

Jana Černíková

Back to Top