Pochybujete o kvalitě u levné dětské postele? Není k tomu důvod. Finanční stránka nemusí mít s kvalitou produktu mnoho společného. Často jen zaplatíte víc za určitou značku, nebo za pochybnou inovaci či účinnou reklamu. Ničemu z toho není radno podlehnout. Při výběru dětské postele je třeba zachovat chladnou hlavu a soustředit se na to, co je pro dítě nejvhodnější. Je tu celá řada důležitých aspektů a cena by neměla vždy hrát hlavní roli.

 

Levné dětské postele jsou spolehlivé. S cenou kvalita neklesá

Jedná-li se o dítě, chceme pro něj jen to nejlepší a zároveň nějakou tu korunu ušetřit. Děti pochopitelně rostou, a nejrychleji právě v prvních letech života. Kupuje se jedna věc za druhou, což není finančně jednoduché. Mnohdy se dá ušetřit, aniž by kvalita věci výrazně klesla. Dětské postele jsou tím pravým příkladem. Hezká a přitom kvalitní postel nestojí jmění. I ty levnější spolehlivě dosáhnou svého účelu.

 

Vysoká cena neznamená nutně kvalitu. Za rozdíly mezi cenami na trhu stojí něco jiného

‘Levný kus nábytku nic nevydrží.’ Dnes běžně slýchaná fráze, na které moc pravdy nenajdeme. Dražší vždy neznamená kvalitnější. Proč tomu tak je?

 

Trh s nábytkem je přeplněn nabídkami společností, které mezi sebou soutěží. Koloběh bez konce, dalo by se říci. Ve výsledku tohle všechno způsobuje až markantní rozdíly v cenách, jež mnohdy bývají neopodstatněné. Zákazník si potom mylně vyvodí, že cena odpovídá kvalitě. Není tomu tak. Ve skutečnosti jde především o jedno – kdo dá lepší nabídku a kdo na tom vydělá.

 

Životnost levných postelí se vyrovná těm dražším. Velkou roli hraje materiál

Dřevo, lamino, kov nebo čalounění? Materiálů na výrobu dětských postelí je více než dostatek. Dřevěná postel je klasika, která zkrátka neomrzí. Designově zapadne do každého prostoru a přináší s sebou množství pozitiv. Dřevo je ideální volba především z hlediska ceny a výdrže. Standardní dětskou postel ze dřeva lze pořídit už kolem dvou tisícovek Cena se odvozuje od toho, jaký typ dřeva si zvolíte. Kvalitní a zároveň cenově přijatelné bývají postele ze dřeva smrkového. Díky pevnosti a odolnosti dřevěného materiálu zvládne postel i divoké hrátky vašich ratolestí.

 

Kreativita nic nestojí. Dětskou postel snů si navrhnete sami

Děti vnímají postel nejen jako místo na spaní, ale hlavně jako hrací prostor. Mnohdy si přes kostru postele přehazují různé deky či plédy, a postel samotná bývá plná polštářků a hraček. Z postele tak rázem vzniká jakýsi bunkr, kde si hrají na princezny či piráty na moři. Jejich svět jim můžete udělat ještě pohádkovější, a přitom vás to nemusí stát jmění!

 

Proměna pokoje nemusí být drahou záležitostí. Není důvod pořizovat obrovskou postel ve tvaru hradu či závodního auta. Standardní dětské jednolůžko lze doplnit o nejrůznější ozdoby, přehozy či dokonce postelové stany. Za minimální peníze tak vaší ratolesti v mžiku vykouzlíte úsměv na tváři.

 

Levná postel dítěti poslouží. Standardní rozměr vydrží až do dospělosti

Obměna postele nezávisí až tak na životnosti, ale primárně na jejím rozměru. Vlastníte-li jednu z níže uvedených zmenšených variant, je nutné měnit postel častěji.

  • 140 x 80 cm (do 6 let věku)
  • 160 x 80 cm (do 10 let věku)
  • 180 x 90 cm (do 14 let věku)

Standardní velikost jednolůžka je 200 x 90 cm. I levná varianta postele v tomto rozměru vydrží až do dospělého věku.

Cena není rozhodujícím činitelem u kvality.

Levné dětské postele se často a spolehlivě vyrovnají těm cenově méně dostupným.

I ony nabízejí kvalitu, bezpečnost a vysokou životnost.

Jana Černíková

Back to Top