Váš byt či dům se možná za poslední rok přeměnil v co-workový prostor a home office dozajista nepřispěl těm, co potřebují vlastní prostor. Možnost oddělit se od partnera aspoň na pár hodin, potkat jiné lidi, mít jiné starosti, nechat hlavu, ať se samospádem dne a povinností oprostí od drobných starostí v domácnosti a vztahu. Jak jinak oceníte dílo mistra, když neodstoupíte alespoň o pár metrů zpátky? Odstup je důležitý nejen pro udržení si zdravého duševního zdraví, ale také pro váš sexuální apetit a intimní partnerský život. Nepodceňujte způsob, jakým trávíte čas v ložnici, samotnou přípravu ke spánku a v neposlední řadě ani noční úbor. Zaměřte se na vaši večerní rutinu: sprcha, oblíbený krém, vypnout mobil a pro jednou nahradit seriál v posteli tichem, do něhož může vstoupit mnoho projevů lásky. Erotická noční košilka nemusí být za každou cenu variantou pyžama, vnímejte ji jako součást předehry. To, v čem vaše tělo ukazujete může podnítit fantazii a hravost. Vyberte si noční úbor padnoucí právě vašim večerním rituálům, vkusu a fantaziím. 

Flanelky a tepláky

Erotické košilky a svůdné noční úbory tak, jak je známe dnes, za sebou mají dlouhou cestu. Když se ohlédneme do historie, byla noční košile první vrstvou oděvu, která šla na nahé tělo. Nosili ji muži i ženy, zejména v majetnějších vrstvách, a to až do konce 19. století, kdy nastal přelom. Objevila se první pánská pyžama a ženy? Ty zůstaly u košile, ze které se časem stala košilka a ubírala jak na rozměru, tak na univerzálním tvaru.  Od 20. let se začaly objevovat dámská pyžama v různých provedeních a materiálech, kterými však většinou bylo hedvábí a bavlna. Saténové komplety včetně županů vlastnila nejedna hvězda stříbrného plátna a dala tak signál všem dámám, které na to měly, aby si co nejrychleji podobný luxus pořídily i pro sebe. Znáte onen stereotypní obraz perfektně upravené ženy v noční košilce, županu a pantoflíčky na podpatku zdobené chlupatou bambulí? Eroticky podbízivý obraz této dokonalé a křehké ženy se časem několikrát proměnil. Co tu máme dnes? Pohodlí na prvním místě a k tomu ideálně z udržitelného zdroje, takže na pantoflíčky zapomeňte. Když však přichází večer a vy máte náladu to dnes udělat trochu jinak, dejte stranou vaše oblíbené bavlněné triko a vsaďte na noční košilku, která zahaluje tak akorát, aby vzbudila zvědavost
i v tom, kdo vaše tělo důvěrně zná.

Podle čeho vybírám?

Erotická noční košilka, kostýmky a delikátní prádlo spadají mezi kousky, které vytáhnete jen občas. Odvaha zvolit si o něco pikantnější kousek, než byste sama zvolila při výběru košile na spaní, je proto na místě. Také váš partner ji může využít pro signalizaci toho, že má touhu ji na vás opět spatřit třeba tím, že ji nenápadně povědí na kliku koupelny a je jen na vás, zda mu jeho nevyřčené přání splníte. Nebojte se volit průhledné krajky, rafinovaná vykrojení a popruhy. Kdy jindy než teď? Košilka vám ukáže vaše vlastní tělo v trochu jiném kontextu a vás ve finále nebude trápit to, že na samotné spaní není vhodná, protože oblékat se do pyžama ani jednoho z vás ve finále nenapadne…

Na tohle nemám věk ani postavu…

Pokud takto začínala věta ve vaší mysli hned, co jste klikla na odkaz při hledání vhodné erotické noční košilky, tak samu sebe ochuzujete o nový pocit ze svého těla. Jak svůdná se cítíte a na co si troufáte je jen a pouze ve vaší hlavě. Pak už je to o vašem osobním vkusu či o tom, co je zaručenou pákou na vašeho partnera. Věk ani rozměry neurčují míru atraktivity a pokud ve vás představa erotické košilky stále vzbuzuje obavy z toho, jak v ní budete vypadat, vsaďte na saténovou klasiku s jemným zdobením. Zakryje vše, co by měl spatřit jen váš partner a jemný, chladivý satén bude pro vaši kůži jako pohlazení. A co třeba dobře padnoucí průhledná košilka doplněná o pohodlné a přitom sexy spodní prádlo? V rámci dne může být tím nejsladším překvapením, které partnerovi věnujete a poloprůhledný materiál podpoří jakýkoliv tip postavy. Nezapomínejte také na to, že erotický úbor nemusí být zásadně černý a zdobený krajkou – minimalistický střih a absence zdobení jsou pro mnohé páry tou lepší variantou. Neomezujte své potřeby za účelem zapadnout do jakési všeobecné představy o tom, co je a co není sexy. Jakmile najdete svůj styl a určíte, zda chcete košilku používat pouze za účelem her nebo v ní chcete také spát, bude vás to samotnou táhnout k nákupu dalšího erotického prádla a doplňků pro vaši i partnerovu radost. Košilku zkuste doplnit saténovým županem, ve kterém se můžete beze studu pohybovat po bytě, aniž by někdo tušil, co je skrývá. Pokud sledujete trendy, možná jste si všimla jak moc jsou trendy tzv. popruhy (v angličtině harness). Sežeňte si pár takových popruhů v barvě vaší erotické košilky pro doplnění tohoto nočního outfitu nebo vsaďte na osvědčený podvazkový pás!

Třikrát proč

Pokud stále váháte a nejste zvyklá dopřávat si radosti tohoto typu, opijte své racionální uvažování rohlíkem při použití argumentu Tento nákup není jen pro mě, je pro nás pro oba a udělejte si radost. Následující body vám mohou při nákupu dodat kuráž i vědomí toho, jak moc je důležité pečovat o sexuální a intimní život ve vztahu a to zejména po letech, kdy děti, práce a povinnosti vystrčili vášeň za dveře ložnice:

  • Co nosím, tak se cítím

Pokud se chcete cítit sexy a vzbudit v partnerovi to samé přesvědčení, je třeba se oblékat tak, aby jste tomu sama uvěřila. Od upnutých kalhot přes prádlo k noční košilce. O těchto malých krocích ke zdravějšímu vnímání svého těla nemusí nikdo vědět, ale vy je pocítíte.

  • Nechat vyniknout

Padnoucí spodní prádlo a noční komplet je tu pro každé tělo a pocit, že zrovna pro ty vaše míry se nic nehodí, je stále jen pocitem. Nahraďte jej zkušeností a sama uvidíte, kam až sahají neviditelná omezení vaší mysli. 

  • První krok pro odvážné

Na závěr se pochvalte. Pochvalte se za to, že zvažujete nákup erotické noční košilky či spodního prádla a dáváte tak jasný signál o tom, že si žádáte delikátní péči a pozornost vašeho partnera. Co nešlo vyjádřit slovy nahradí kombinace holé kůže a krajky. 

Jana Černíková

Back to Top