Mezi autodoplňky počítáme povinnou výbavu, která je dána vyhláškou, a bez které se samozřejmě neobejdete. Bez ní by vás to totiž mohlo stát pěkných pár stokorun od policie při silniční kontrole. Víte, co patří mezi povinnou výbavu? A jaké zajímavé doplňky do auta si můžete pořídit třeba v e-shopu na internetu?

Autodoplňky – povinná výbava

Kdo má auto, ví, že povinnou výbavu tvoří lékárnička do auta, trojúhelník pro výstrahu, vesta v reflexní barvě pro řidiče a také vybavení pro výměnu či opravu pneumatik. O povinné výbavě se dá jednoznačně říct, že pokud jste ji nikdy nemuseli použít, patříte mezi velké šťastlivce.

Nepovinné autodoplňky

Pro auta existuje velké množství prvků, které oceníte, pokud využíváte auto v každodenním provozu. 

Milujeme ofuky

Zní to trochu legračně, ale tento doplněk do auta zařídí, aby při otevřených okýnkách nevnikl do auta prach a také aby při rychlejší jízdě nezpůsobovala otevřená okénka nadměrný hluk.

Pokud auto málo jezdí

V takovém případě se může častěji stát (obzvláště v zimním období), že bude vybitá baterka a nebude schopna auto nastartovat. Nabíjecí kabely se v tomto případě rozhodně hodí.

Milujeme hudbu

Pokud pro vás poslouchání rádia znamená totální nudu, je ideální čas pro pořízení multifunkčního transmitteru do auta. Ten dokáže přes bluetooth propojit rádio s mobilem a nabídne tak poslech hudby dle vlastního výběru. Můžete jej použít i jako nabíječku mobilního telefonu.

Malý kufr?

Komu nestačí kufr auta, aby do něj naskládal zavazadla nebo vybavení pro celou rodinu, musí se poohlédnout po dodatečném úložném prostoru. Vybírat lze z více variant:

  • střešní box
  • střešní držák na kolo
  • držák na kolo na zadní stranu auta
  • univerzální střešní držáky

Pro zapomnětlivé

Ruku na srdce, kdo dnes není zapomnětlivý? Tato vychytávka se bude hodit nejspíš úplně všem. Zajistí, že neodejdete od auta bez vypnutí světel. Při zapnutých světlech a vypnutém motoru totiž začne pípat.

Chystáte se na hory?

A máte už nachystané sněhové řetězy? Nechceme být za škarohlídy, ale bez řetězů vyráží na hory opravdu jen bláhový dobrodruh. V našich končinách to sice začíná být se sněhem čím dál horší, ale výlet autem do hor bez řetězů opravdu nedoporučujeme. 

Ach, ty pneumatiky!

Skoro všechny pneumatiky potřebují čas od času přifouknout. Občas na to zapomeneme a nebo třeba v okolí nefunguje kompresor na benzince. Malý kompresor do auta vyřeší podhuštěné pneumatiky za pár minut. Stačí nastartovat a zapnout jej do autozásuvky.

Jezdíte rychle?

Ne, že bychom vám to doporučovali a nebo dokonce vás v tom chtěli podporovat. Rychlost jízdy je vždy třeba přizpůsobit předpisům a také aktuální situaci. I tak se ale občas hodí mít s sebou antiradar. Ten dokáže detekovat i ten nejlépe schovaný policejní radar, který by mohl na vaši rychlost upozornit strážce zákona. Koupit detektor radaru je rozhodně lepší investice, než pokuta za rychlost!

Děti v autě

Ty znamenají výbavu navíc. Pokud převážíte dítě, je vaší povinností pořídit mu pro přepravu autosedačku nebo podsedák, který odpovídá velikosti a váze přepravovaného dítěte. 

Když už jsme u těch dětí, je nám jasné, že  jejich příchodem do auta je náš miláček na 4 kolech dost ohrožen. Doporučujeme proto pořídit ochranu sedadel proti okopání nenechavými nožičkami. Ideálně, když je tento doplněk i s organizérem, kam můžeme uložit třeba hračky.

Bezpečnost především

Současná auta jsou stále bezpečnější. Je to díky moderním bezpečnostním prvkům. Ovšem platí, že ani ony nejsou samospasitelné

Jaké doplňky do auta dělají skvělou službu vám? Napište nám, bez čeho byste se v autě neobešli. A nebo klidně napište, jakou největší hloupost a nepotřebnou věc do auta jste si pořídili a vůbec ji nakonec nepoužíváte!

Jana Černíková

Back to Top