Víte, že jídlo a pití, které si před senzuální masáží dopřejete, může ovlivnit vaše libido? Pokud tedy máte sjednaný termín s některou z profesionálek rozkoše (takové najdete například na https://pleasure-world.com/), tak raději některé ze zde uvedených dobrot vynechte – či naopak!

Všichni už jsme někdy slyšeli o potravinách, které v nás probouzejí vášeň, nazývaných také afrodiziaka. Ale co třeba takové afrodiziakální nápoje? A co teprve potraviny, které v nás vyvolávají pravý opak a libido výrazně snižují? Přečtěte si o nich v tomto článku a nedovolte, aby narušily váš prožitek při erotické masáži.

Čemu je lepší se vyhnout?

Smažené potraviny

Několik studií prokázalo, že smažená jídla negativně ovlivňují libido kvůli hydrogenovaným tukům, které snižují testosteron. Pokud jste se chystali dát si třeba hranolky, nahraďte je pečenými bramborami. V nich obsažené sacharidy zvyšují hladinu dopaminu, což jsou hormony zodpovědné za pocit pohody.

Sója

Sója je často řazena mezi superpotraviny, které pomáhají při mnoha zdravotních problémech. V případě sexuality je však sója považována za antiafrodiziakum. Nacházejí se v ní totiž fytoestrogeny, které mají tendenci konkurovat mužským pohlavním hormonům. Některé studie s těmito látkami spojují dokonce problémy s plodností nebo vypadávání vlasů.

Pro zajímavost –  buddhističtí mniši konzumují sóju, protože jim pomáhá udržovat celibát. Také v Japonsku vdané ženy, jejichž manželé jim byli nevěrní, přidávají do jídla extra porce tofu, aby zkrotily jejich libido.

Gin tonic

Chinin, látka, která se nachází v naprosté většině toniků, může snižovat hladinu testosteronu v těle. Navíc pití alkoholu ve velkém množství může potlačit vaši sexuální touhu, zhoršit prokrvení orgánů a způsobit tak erektilní dysfunkci.

Když už, tak tento alkoholický drink nahraďte sklenkou červeného vína, které je jedním z nejoblíbenějších afrodiziak. Bylo prokázáno, že „aminy“, organické sloučeniny obsažené ve víně, pomáhají zvyšovat sexuální touhu, stimulují smysly a někdy vám dokonce mohou pomoci zhubnout.

Lékořice

Lékořice je tvořena účinnou kyselinou glycyrrhetinovou, jejíž uklidňující vlastnosti mohou způsobit ospalost. Lékořice může u mužů a žen způsobit hormonální změny, ovlivnit jejich libido a dokonce snížit hladinu testosteronu v těle. Tyto účinky jsou ale patrné pouze v případě, že je lékořice konzumována ve velkém množství.

Nápoje, které mohou zvýšit libido 

Upřímně, nemůžete čekat zázraky. Tyto zeleninové a ovocné šťávy jsou ale plné vitamínů a pro vaše zdraví prospěšných látek. A to je nezbytným předpokladem pro zdravou sexuální touhu. 

  • Celerová šťáva

Celer je všeobecně známý pro své vysoké afrodiziakální vlastnosti, protože může pomoci zlepšit krevní oběh a rovnoměrně rozvádět krev po celém těle. Obsahuje také složku, která může u mužů zvýšit feromony, takže by mohli svou partnerku více přitahovat.

  • Melounová a mrkvová šťáva

Melouny jsou bohatým zdrojem aminokyselin známých jako L-citrulin, které mají schopnost zlepšovat prokrvení oblasti pohlavních orgánů a mohou pomoci posílit vaši erekci. Stejný efekt má i šťáva z karotek. 

  • Šťáva z aloe vera

Podle výzkumů má šťáva z aloe vera schopnost zvyšovat produkci testosteronu, což následně zvyšuje sexuální touhu a energii u mužů. 

  • Šťáva z granátového jablka

Granátová jablka jsou plná antioxidantů, které jsou ideální pro zlepšení krevního oběhu a tím i léčbu erektilní dysfunkce.

Abychom si mohli užívat uspokojivý sexuální život, je nezbytné těšit se optimálnímu fyzickému a duševnímu zdraví. Afrodiziaka nejsou zázračný nástroj na zvýšení libida, rozhodně vašemu sexuálnímu životu prospěje více provozování jakéhokoli druhu sportu. Mohou být ale vhodným doplňkem zvyšujícím libido a normalizující cirkulaci krve ve vašem těle.

Jana Černíková

Back to Top