Vláskování obočí patří mezi velmi žádaný způsob trvanlivého líčení. Řadíme ho do kosmetických služeb pod souhrnný název permanentní make up. Ten vydrží na rozdíl od denního líčení i několik let. Kromě vláskování obočí lze v tetovacím salonu získat také pudrové obočí, trvanlivé oční linky nebo kontury rtů společně s jejich barevnou výplní.
Vláskování obočí skoro neucítíte
Tato metoda vytváření trvale upraveného obočí je skvělou tečkou za upraveným image ženské tváře. Přesto, že vláskování obočí probíhá pomocí zásahu do svrchní vrstvy pokožky, je v podstatě bezbolestné. Před jeho tvorbou se totiž aplikuje lokální anestetikum, díky níž už vlastně ani neplatí často opakovaná věta, že krása bolí.
Výhody trvanlivého obočí pomocí „permanentu“
- Vydrží výrazně déle, než to namalované.
- Není třeba jej denně vytvářet.
- Není nutné jej večer odličovat.
- Výrazná úspora za dekorativní kosmetiku a odličovací prostředky.
- Trvanlivost ve dne, v noci i ve vodě.
- Dokonalá symetrie pro obě obočí.
Co přesně je vláskování?
Říká se mu jinak microblading, což lze také přeložit jako práci s drobným ostřím. A přesně to se při vzniku vláskového obočí používá. Tatér nebo tatérka používají drobnou čepelku k aplikaci přírodního pigmentu (barviva). Jedná se o krátké řezy do vrchní části kůže, díky nimž pak výsledné obočí získá naprosto přirozený vzhled. Každá čárka malým skalpelem nahrazuje chybějící chloupek obočí. Mezi nesporné benefity obočí upraveného formou permanentního meake-upu patří také fakt, že zkušená tatérka dokáže nejen vytvořit krásné obočí, umí také upravit jeho tvar a doplnit obočí tam, kde chybí nebo kde o něj klientka například při úrazu přišla.
Krásné obočí hned napoprvé?
Pokud chcete opravdu dokonalou práci s dokonalým výsledkem, tohle vám v kvalitním salonu nejspíš neslíbí. Přesto, že zákrok je proveden na té nejvyšší profesionální úrovni, pro perfektní vzhled je téměř vždy dobré navštívit salon ještě jednou – na korekci. Důvodem mohou být omylem oloupané stroupky, které s sebou vezmou i část barvy, která pak pro dokonalý efekt může v obočí chybět. Tento fakt potvrzuje i profesionálka Darja Radchenko, která se již řadu let věnuje nejen vláskování obočí, ale i tvorbě všech dalších druhů permanentního make-pu.
Vláskování obočí a pudrové obočí
Jestliže vás neláká zrovna vláskování, zkuste pouvažovat i o jiném typu trvalejší změny obočí. Tím je například pudrové obočí, které se na rozdíl od vláskování aplikuje malinko hlouběji pod kůži. Používají se mikrojehličky, jež vytváří drobounké tečky s efektem pudrového obočí bez ostrých okrajů. Pudrové obočí se dá s vláskováním samozřejmě také kombinovat.
Permanentní make-up i pro muže?
Ač se vám to možná nezdá, služeb tetovacích salonů, jež se specializují na permanentní kosmetiku, využívají občas i muži. I ty totiž trápí pigmentové skvrny, ztráta pigmentu nebo jizvy. A tatérka jim může tyto nedostatky výrazně pomocí tetovací jehly zmírnit.
Na druhou stranu, nic není nemožné a možná se i v budoucnu budou muži nechávat drobnými jehličkami zvýrazňovat i v obličeji. Tento trend již klepe na dveře a blíží se i k nám. Zatím se tedy pánové líčí speciální dekorativní kosmetikou…
Líbí se vám tato trvalejší varianta tvorby make-upu? Už jste o úpravě svého vzhledu tímto praktickým způsobem přemýšlela? Nebo se permanentním make upem už dávno pyšníte? Pokud ano, existuje tatérský zásah v obličeji, který jste si oblíbila a pravidelně ho podstupujete? Nebo se nám svěříte s takovým zážitkem, který byste raději už nikdy neopakovala? Jsme zvědavi na vaše historky.