V letních měsících si každý z nás rád dopřeje občas něco dobrého; třeba zmrzlinu nebo kávu se šlehačkou a dortík či palačinky s kamarádkou;a to je příčinou toho, že kilogramy jdou nahoru. Jak se tedy vyvarovat různých lákadel, a to nejen o dovolené? Řešením může být krabičková dieta. Praha a její kulinářská pokušení se na vaší postavě díky dodržování přesně stanoveného jídelníčku nepromítnou.

 

Krabičková dieta; Praha nenabízí jen fastfoody

Mnoho z nás má hlavní město spojeno hlavně s večírky, alkoholem, fastfoody a celkově nezdravým jídlem. Pokud však v Praze již nějakou dobu přebýváte, zjistíte, že velká část “Pražanů” se stravuje zdravě a pravidelně cvičí. Možná se podivíte nad tím, “jak to, že tito lidé mají čas na práci, rodinu, cvičení a ještě zdravé vaření?”; odpověď je jednoduchá, nechávají si dovážet předem připravená jídla až domů, takže ušetří skutečně hodně času. Místo vymýšlení a přípravy zdravého jídelníčku si ho prostě objednají na míru a ušetřený čas věnují dětem nebo zábavě.

 

Jak taková krabičková dieta vlastně funguje?

Krabičkový způsob stravování je založen na několika předem připravených porcích, která jsou dovezena přímo na vaši adresu nebo na adresu pracoviště. Počet jídel za den, stejně jako jejich složení je pečlivě vyvážen a připraven pod dohledem nutričních specialistů a fitness trenérů; u vás bude záležet jen na tom, zda máte v plánu zhubnout, nebo cvičíte a chcete podpořit nárůst svalové hmoty. Každý z nás zná poučky o správném složení zdravé stravy, ale jen někteří z nás mají skutečně čas je během celodenního shonu dodržovat. Stravování z krabiček tento problém dokáže vyřešit.

 

Kde si mohu připravená jídla objednat?

Téměř všechny dodavatele a popis jejich služeb naleznete na internetu; víc než užitečné proto bude vhodné podrobně se seznámit s jejich stránkami, zjistit zda osoba sestavující jídelníčky je opravdu nutriční odborník a jaký servis firma nabízí. Co může být v této souvislosti dobrým vodítkem? třeba to, zda firma poskytuje konzultace. Jedno jestli osobní nebo písemné. Hlavně když vám pomůže vybrat a sestavit ideální redukční program s ohledem na vaši výšku, hmotnost, věk, pohlaví a také životní styl. Nabídka bezlepkové, vegetariánské, veganské nebo bezlaktózové varianty by měla být standardem, stejně jako rozvoz po Praze zdarma, při dosažení určité hodnoty objednávky. Také je vhodné zaměřit se na recenze spokojenosti předchozích zákazník., Každá solidní firma totiž nabízí možnost zpětné vazby a pokud na jejích stránkách chybí, raději se porozhlédněte jinde.

 

Mohu díky konzumaci předpřipravených jídel zhubnout?

Jsou-li pokrmy správně složené, tedy mají-li dostatek bílkovin, pomohou vám zhubnout správně. S ideálním složením jídelníčku, podle vašich požadavků vám pomůže výživový specialista, případně vám upraví vybraný plán na míru. Z tohoto důvodu, ještě před uskutečněním samotné objednávky, vyplníte podrobný dotazník, kde uvedete nejen údaje o vás, ale i oblíbené a neoblíbené potraviny a případné potravinové alergie; pozor, aby sestavený jídelní plán fungoval, je nutné dotazník vyplnit pravdivě.

Dobře sestavené složení krabiček vám nejen pomůže zhubnout, ale může mít i vliv na vaši psychickou pohodu a snáze se vám díky tomu bude dodržovat redukční režim. Navíc tím, že nevaříte a jíte jen to, co máte v krabičkách, snadněji odoláte pokušení ujídat při přípravě pokrmů.

 

Existují nějaká rizika?

Zatím to zní naprosto lákavě, že? Díky krabičkám ušetřím čas, zhubnu, možná se naučím sám vařit zdravěji, není v tom skryté nějaké “ale”?

 

Základem zdravého hubnutí je sice snížení energetického příjmu, nesmí být však snížen pod hodnotu vašeho bazálního metabolismu, navíc při dlouhodobějším dodržování nastavené diety hrozí riziko jojo efektu, případně může dojít k nedostatku vitamínů. Proto je nutné, aby jídelníček sestavoval opravdový specialista, který dokáže efekt redukční diety posoudit a případně vám navrhnout změny ve stravovacím plánu.

 

Pokud pravidelně cvičíte, zdravě jíte, ale stále se vám nedaří těch posledních pár centimetrů k vysněné postavě shodit, je pravděpodobně na čase udělat nějakou změnu. Tou změnou může být právě vyzkoušení krabičkové diety; rozvážku jídel až domů si můžete objednat nejen v Praze, ale i v dalších městech.

Už vás nebaví trávit hodiny přípravou jídel? Praha se stravuju formou krabičkové diety, přidáte se?

Jana Černíková

Back to Top