Ano, lidé často podléhají fenoménům, módním věcem a davovému šílenství. Vzájemně se motivují, inspirují a ujišťují, že některé věci je prostě nutné si koupit nebo vyrobit. Jaké věci a fenomény z odvětví oblečení a módy máme na myslí? Jaké věci a fenomény máme na myslí? Zde je pár příkladů:
Oversized oblečení
Ať už jde o kabáty, mikiny, trička, košile nebo třeba košilové šaty. Jedno mají společné – o pár čísel větší velikost, než by vám vybrala třeba maminka. Oversized oblečení oplývá velmi pohodlným nošením, nikde totiž nic netlačí, v zimním období je v něm větší teplo a nezapomínejme ani na jednu velikou výhodu – schová nějaké to kilo navíc, které nám přibylo třeba během vánočních svátků.
Jaká barva vládne letošnímu roku?
Každý rok je společností Panthone color institute vyhlašovaná barva, která bude symbolizovat ten konkrétní rok. Rok 2022 už získal svoji barvu. Stala se jí fialová, konkrétně odstín very peri. Je to barva květiny zvané barvínek, kterou jistě znáte z tuzemských zahrad. Co tato barva ztělesňuje a co pro rok 2022 bude znamenat? Symbolizuje odhodlání, velké změny, sebevědomí a odvahu.
Kvalitní kočárky
Maminky jsou stále náročnější a na trhu se objevují dětské kočárky s opravdu neuvěřitelnou výbavou, které svým vybavením a elektronickými doplňky překvapí i náročné uživatelky. Maminky ocení například automatickou brzdu, která zařídí, že kočárek v kopci neujede. Naopak do kopce může speciálně vytuněný kočárek majitelce pomoci s tlačením. Chcete se seznámit s těmito kočárky? Brno i Praha jsou ideálními městy plnými e-shopů i kamenných obchodů s kompletním sortimentem pro maminky a jejich miminka.
Nákup kryptoměn
Už vás také někdo lákal k nákupu některé z dnes tolik populárních kryptoměn? Tento fenomén digitálních peněz, které ale podle hodnocení Generálního finančního ředitelství ve své podstatě nejsou považovány za měny, ale spíše za nehmotný majetek, se objevil poprvé v roce 2008. V tomto roce vznikla první z novinkových virtuálních měn – Bitcoin – a byla vytvořena autorem s pseudonymem Satoshi Nakamoto, jehož skutečnou identitu se však nepodařilo odhalit.
Kvašená zelenina
Konzumace tohoto zázraku zdravé výživy se poslední dobou velmi rozmohla. Kdysi jsme byli zvyklí si občas dát kysané zelí nebo kvašené okurky, ale dnes? Nepřekvapí nás nakládaný květák, papriky, mrkev, cibule, řepa a mnohá další lokální zelenina. Milovníci kvašeného zabrousili i do Asie, kde se připravuje tradiční pálivé kimchi kvašené v nádobě zakopané v zemi. A proč je kvašené tolik opěvované? Obsahuje neuvěřitelné množství vitaminů, minerálů a velice prospěšných bakterií kyseliny mléčné, které podporují správnou funkci střev. Doporučujeme konzumaci v zimních jarních měsících, parádně vám “nakopne” imunitu!
Vánoční stromky v květináči
Pokud si nedokážete představit vánoční čas bez vůně jehličí, ale je vám líto, když každý rok kvůli vám zahyne jeden jehličnan, máme pro vás tip, jak alespoň několik z nich ušetřit. Pořiďte si jehličnan v květináči. Pokud jej budete dávat do teplého prostoru obývacího pokoje, nezapomeňte jej alespoň dva týdny před přesunutím z venku do tepla aklimatizovat někde ve sklepě nebo na chodbě, kde stromek získá alespoň chvíli na to, aby nezažil obrovský šok ze změny okolní teploty. Tento postup pro aklimatizaci opakujte i ve chvíli, kdy stromek vracíte z tepla do zimy. A kdo má odvahu, může si zkusit vlastní stromek vypěstovat rovnou ze semínka!
Jsou vám nebo vašemu okolí tyto fenomény povědomé? Také jim podléháte? Nebo jsou pro váš život důležité a inspirující naprosto odlišné věci? Nestyďte se a pochlubte se nám s nimi v našich komentářích.