Oddálení ejakulace je téma, kterému se věnuje mnoho odborných sexuologických poraden a dnes už také celá řada specializovaných webů. Jedná se bohužel o problém, který je stále frekventovanější. Stačí nahlédnout do statistik. Čísla hovoří celkem jasnou řečí a vypovídají o tom, že se s předčasným výronem semene potýká cca 30 % mužů. Zhruba každý třetí představitel „silnějšího“ pohlaví je tedy v poměrně nekomfortní situaci, která mu na sebevědomí příliš nepřidá. Je proto s podivem, jak malé množství těchto mužů se odhodlá svůj problém řešit. Způsobů, jakými se lze s předčasnou ejakulací vypořádat je přitom dost. Dost na to, abyste si mezi nimi vybrali i vy, pokud vás takovéto intimní potíže rovněž trápí. Slyšeli jste už o speciálních preparátech v podobě tablet, o znecitlivujících krémech nebo nejrůznějších technikách, které vám mohou velmi efektivně pomoci? Ne? Pak pozorně čtěte dál!

Oddálení ejakulace a partnerský sex

Každý, koho se nepříjemný problémem v podobě předčasné ejakulace osobně dotýká, velmi dobře ví, jaký nesoulad to může do partnerského sexu vnést. V případě dlouhodobějších potíží je někdy dokonce ohrožen i celý, v jiných ohledech třeba i poměrně harmonický vztah. Ať už tomu věříte nebo ne, kvalitní a pravidelný sexuální život je pro lidi zkrátka důležitý a to z mnoha důvodů. Blahodárně působí nejen na tělo, ale také na psychiku člověka. Jestliže se s předčasným vyvrcholením potýkáte, měli byste se pokusit o nápravu. Horší taktiku, než tvářit se, že se zase tak moc neděje a doufat v samovolné zlepšení, zřejmě ani zvolit nemůžete. Nebojte se o problému začít mluvit a to pokud možno s lehkým nadhledem. Nesmírně důležitou roli v takové situaci hraje otevřenost a rovněž fakt, s jakým pochopením se setkáte ze strany vaší partnerky. Máte-li doma milující a citlivou ženu, je z poloviny vyhráno!

Netrápíte se zbytečně?

Nejprve je třeba zjistit, zda se vás problém příliš rychlého vyvrcholení skutečně týká či nikoliv. Možná, že panikaříte tak trochu zbytečně. Vnímání délky pohlavního styku je totiž poměrně subjektivní záležitost. Pro někoho jsou tři nebo čtyři minuty intenzivního milování tak akorát, jinému ani čtvrt hodiny nestačí. Zde je obzvláště důležitý názor vaší partnerky. Oboustranná spokojenost se společným intimním životem je pro celkovou harmonii vztahu obvykle zásadní. Tím více, čím jsou oba partneři mladší. S přibývajícím věkem většinou význam „domácích“ sexuálních aktivit poněkud klesá, ale nemusí to být pravidlem. Nicméně, je-li vám teprve třicet či čtyřicet, hraje tato stránka společného soužití jistě mnohem větší roli v tom, jak se oba ve vztahu cítíte.

Příroda to vidí jinak

Než si ukážeme, co konkrétního vyplynulo z odborných studií na téma předčasné ejakulace, nahlédneme ještě do dávné historie. Z dnešního pohledu je samozřejmě pohlavní akt trvající třeba dvě minuty považován za velmi krátký a především žena si při něm jen těžko „přijde na své“. Příroda to však vidí docela jinak. V dávných dobách byl akt lásky poměrně nebezpečnou záležitostí. Oba zúčastnění jedinci při něm totiž ztrácejí ostražitost a jsou zranitelní, což je dříve mohlo ohrozit i na životě. Proto bylo vše zařízeno tak, že sex probíhal velmi rychle. Dvě minuty nebo snad ještě o trochu méně? Z hlediska přírody je zřejmě vše v pořádku. Reprodukční úkol splněn!

Co je ještě v normě a kdy už máte problém?

V současnosti už máme poněkud jiná kritéria, takže se podívejme, jak je to s hodnocením toho, zda se o předčasnou ejakulaci jedná či nikoliv. Důležité je pochopit, kdy je problém zcela evidentní a kdy záleží spíše na subjektivním pocitu milenců! Následující rozdělení je tedy spíše orientační.

  • Nejméně závažná forma předčasného výronu semene se vás týká tehdy, pokud dosáhnete ejakulace dříve než do dvou minut od započetí pohlavního aktu.
  • Vážnější problém máte v případě, pokud vaše vyvrcholení přichází jen pár sekund po začátku soulože.
  • Nejhorší varianta nastává tehdy, jestliže ejakulujete ještě dřív, než k pohlavnímu styku vůbec dojde.

Co můžete pro oddálení ejakulace udělat?

Předčasný výron semene je téměř stejně frekventovaná komplikace intimního života jako nedostatečná erekce. Tak jako lze najít řešení problémů se ztopořením, existuje i v tomto případě celá řada osvědčených metod, pomůcek či speciálních preparátů, díky kterým ejakulaci oddálíte a dosáhnete v partnerském sexu tolik důležité harmonie. Ze zkušeností mnoha mužů je zřejmé, že následující věci obvykle fungují. Co se vám tedy nabízí?

  • Střídání sexuálních poloh – jedná se o osvědčené řešení, jelikož při každé změně polohy vždy dojde k přerušení stimulace penisu a tím se vyvrcholení oddálí.
  • Kegelovy cviky – cvičení spočívá v posilování svalů ovlivňujících proud moči. Čím lépe se je naučíte ovládat, tím spíše dostanete svou ejakulaci pod kontrolu.
  • Znecitlivující krémy – ačkoliv nejsou příliš populární, rozhodně fungují!
  • Účinné tabletky – přípravky jako PREJAC nebo D-FORCE vám s oddálením ejakulace pomohou zcela spolehlivě!
  • Speciální kondomy – prezervativy se silnější stěnou než je obvyklé učiní váš penis méně citlivým a příliš rychlého vyvrcholení se tak nemusíte obávat.

Vždy je tu ještě lékař!

V případě, že vám žádná z výše uvedených věcí nepomůže, je tu ještě moderní medicína, která má dnes obdivuhodné možnosti. Obraťte se na specialistu a ten vám na základě odborného vyšetření bezpochyby pomůže. Ostatně nikde není psáno, že se do ordinace nemůžete vydat ještě dřív, než vyzkoušíte nějaké ty cviky či znecitlivující krém. Máte-li pocit, že jsou vaše potíže až příliš vážné, neotálejte!

Setkali jste se už někdy s preparáty určenými k oddálení ejakulace nebo je informace o jejich existenci pro vás naprostou novinkou?

Jana Černíková

Back to Top