Mezinárodní bienále kresby Plzeň 2015

Bienále 2014

Bienále 2014 - porota

8 fotografií

Bienále 2014 - výstava

20 fotografií

Bienále 2014 - Figura

V podzemí Galerie města Plzně se představil sochařský ateliér Jiřího Beránka z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Že to s kresbou nesouvisí? Chyba lávky! Žádný sochař se bez kresby neobejde, protože vytvořit jakýkoli objekt vyžaduje pečlivou přípravu a k ní kresba neodmyslitelně patří.

8 fotografií

Bienále 2014 - Martin Zálešák

Z minulého Bienále před dvěma lety si Martin Zálešák odvezl Grand Prix. Teď se vrací, aby se jako kreslíř představil zevrubněji. Tento akademický malíř pochází z Uherského Hradiště. Jeho výtvarný projev formoval na Akademii výtvarných umění v Praze profesor Jiří Sopko, v jehož ateliéru studoval. Ve své tvorbě se Martin Zálešák zabývá nejen kresbou, ale i malbou, akvarely nebo freskami. V Evropském domě budou vystaveny jeho kresby z posledních let včetně těch, díky nimž se v roce 2012 se stal laureátem Grand prix Bienále v Plzni. Stěžejním tématem výstavy je příroda a přírodní motivy.

13 fotografií

Bienále 2014 - Mladá Kresba

Již tradičně se připojí k doprovodných programům kresba dětí a mládeže. Ve spolupráci s Galerií Paletka se Základní lidovou školou – Jagellonská vznikla opět velmi zajímavá reakce mladých na médium kresby. Děti se s kresbou vypořádají pod vedením svých učitelů vznikla svérázná výstava, která potěší.

9 fotografií

Copyright © 2012 | Bienále Plzeň